عضویت در سایت

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ ایمیل خود را وارد کنید

ورود

عضویت در سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان در زبان فارسی ایجاد کرد

معیار گارانتی جهانی برای پیکسل سوختگی تلویزیون

آشنایی با معیار گارانتی جهانی برای پیکسل سوختگی تلویزیون

اهمیت یک پیکسل سوخته زمانی بسیار بالا است که ابعاد آن به گونه ای باشد که در تصویر و دید کلی مخاطب خلل ایجاد کند که این امر با توجه به سایز و رزولوشن نمایشگر ها نسبتی به ما میدهد به نام تراکم پیکسلی در هر اینچ
برای مثال یک تلویزیون ۳۲ اینچ با رزولوشن hd که میشود 1280*720 تراکم پیکسلی ای معادل ۴۵ پیکسل در هر اینچ مربع دارد و مقدار قابل قبول و استاندارد این تلورانس در نمایندگی هایی مثل الجی برای ضمانت برگشت آن حداقل ۶ پیکسل سوخته به صورت کنار هم در نمایشگر تلویزیون و یا ۳ الی ۴ پیکسل سوخته در نواحی مختلف نمایشگر تلویزیون خواهد یود و این فقط مختص تراکم پیکسلی تلویزیون hd است با سایز ۳۲ … تلویزیونی fhd با سایز ۵۵ اینچ نیز همین حدود تراکم پیکسلی داشته و میزان پیکسل های سوخته در مناطق مشخص شده قابل قبول و پذیرش میباشد و محصول برگشت خواهد خورد.

اما اگر تعداد پیکسل های سوخته کمتر باشد گارانتی و وارانتی ای از جانب تولید کننده شامل کاربر نمیشود … جالبه بدونید شرکت سامسونگ چند سالی هست که به طور کلی هیچ ضمانتی بابت برگشت و تعویض نمایشگر و تلویزیون های خودش به واسطه‌ی پیکسل های سوخته ارائه نمیکند و هیچ تضمینی هم وجود نداره که از این برند وقتی تلویزیونی تهیه کنیم چند عدد پیکسل سوخته داره یا اصلا نداره.
به هرحال چه 1 پیکسل سوخته چه 1000 پیکسل سوخته، سامسونگ برای بازگشت محصولاتش به این سبب ضمانتی ارائه نمیکند!
حالا مهمترین و عمده ترین استفاده ما امروزه تلویزوین های 4k با دقت بسیار بالا است در سایز های ۴۹ اینچ، ۵۵ اینچ و ۶۵ اینچ که به ترتیب تراکم پیکسلی معادل ۹۰ پیکسل در هر اینچ برای مدل ۴۹ اینج، تراکم پیکسلی ای معادل ۸۰ پیکسل و در سایز ۶۵ اینچ نیز حدود ۷۰ پیکسل خواهد بود.
یک تلویزیون ۴۹ اینچ با دقت 4k تراکم پیکسلی ای معادل ۹۰ پیکسل در هر اینچ دارد و برای این تلویزیون حداقل ۱۲ پیکسل سوخته در کنار هم و یا حداقل ۶ الی ۸ پیکسل سوخته در نواحی مختلف نمایشگر تلویزیون توسط تولید کننده و وارانتی کمپانی هایی نظیر سونی و الجی به عنوان شرایط باز پس گیری و تعویض محصول خواهد بود.
یک تلویزیون ۵۵ اینچ با دقت 4k تراکم پیکسلی ای معادل ۸۰ پیکسل در هر اینچ دارد و برای این تلویزیون حداقل ۱۰ پیکسل سوخته در کنار هم و یا ۵ الی ۷ پیکسل سوخته در نواحی مختلف نمایشگر تلویزیون از شرایط وارانتی و بازپس گیری و تعویض این سایز تولیدات برند هایی مثل الجی و سونی هست.
یک تلویزیون ۶۵ اینچ با دقت 4k تراکم پیکسلی ای معادل ۷۰ پیکسل در هر اینچ دارد و برای این تلویزیون حداقل ۸ پیکسل سوخته در کنارهم و یا ۴ الی ۶ پیکسل سوخته در نواحی مختلف نمایشگر تلویزیون از شرایط وارانتی تعویض این تلویزیون ها در خصوص مقررات کمپانی هایی نظیر سونی و الجی هست برای این سایز.
سایز 75 اینچ با دقت 4k تراکم پیکسلی معادل 60 پیکسل در هر اینچ دارد و برای این تلویزیون حداقل 6 عدد پیکسل سوخته در کنار هم و یا 3 الی 5 پیکسل سوخته در نواحی مختلف نمایشگر تلویزیون از شرایط وارانتی تعویض سونی و الجی هست. من در این مطلب بسیار مفیدی که مربوط به یک سایت ایرانیه معیار جهانی گارنتی پیکسل سوختگی رو خوندم ولی تا جایی که می دونم شرکت ها رعایت نمی کنند.
سایز 85 اینچ با دقت 4k تراکم پیکسلی معادل 50 پیکسل در هر اینچ دارد اما شرایط یکسان با مدل 75 اینچ برای تعویض دارد و برای این تلویزیون حداقل 6 عدد پیکسل سوخته در کنار هم و یا 3 الی 5 پیکسل سوخته در نواحی مختلف نمایشگر تلویزیون از شرایط وارانتی تعویض سونی و الجی هست.

درباره mostafawadعضو جدید

ارسال نظر

با تیک زدن این دکمه شما قوانین و مقررات و حریم خصوصی را پذیرفته اید.